Maty tekstylne

Maty w strefie wejściowej do domów, obiektów komercyjnych czy budynków użyteczności publicznej oraz wszelkich innych muszą być na tyle solidne i trwałe, by zniosły intensywne użytkowanie. W charakterze wycieraczek podłogowych absorpcyjnych doskonale sprawdzą się maty tekstylne. Dlaczego?

wycieraczki wejściowe

Szczególny rodzaj wycieraczek do butów

Maty tekstylne wykonane są z włókien dywanowych, które świetnie wchłaniają wodę, wilgoć. Maty absorpcyjne stanowią jeden z rodzajów wycieraczek, które oferuje AXIMO. Bardzo dobrze chronią one podłogi przy wejściach. Przeznaczone są jednak wyłącznie do zastosowania wewnątrz budynków.

Cechują się one wysoką nasiąkliwością i z tego względu nie można ich używać na zewnątrz. Za to można wykorzystać je jako efektywne uzupełnienie systemu czyszczącego w strefie wejściowej do budynku. Maty tekstylne mogą być dodatkiem do mat aluminiowych i gumowych. Co więcej, mogą one pełnić funkcję reklamową, jeśli zostaną ozdobione np. napisem czy logo firmy.

Możesz wybierać spośród wielu różnych produktów tekstylnych. Dostępne są maty absorpcyjne z podłożem winylowym lub gumowym. Taka baza stanowi solidne wykończenie dla wtopionego runa wycieraczek i jednocześnie skutecznie zabezpiecza posadzki przed szkodliwym wpływem ciągłego kontaktu z wodą i nadmiarem wilgoci.

Maty wejściowe CORAL CLICK

Maty wejściowe CORAL CLICK

NOWOŚĆ ! Mata wejściowa w płytkach ! Super produkt !

Jakie zalety mają maty tekstylne?

Wiesz już, że maty tekstylne świetnie chłoną wodę i szybko osuszają obuwie osób, które przez nie przechodzą. Wszystko to dzięki odpowiednio dobranym składnikom ich runa i zastosowanym splotom. Produkty te gwarantują też dobre wchłanianie wilgoci.

Jako wycieraczki do obuwia sprawdzą się one niemal wszędzie we wnętrzach, ponieważ zatrzymują drobne zanieczyszczenia, takie jak piasek, błoto i brud, które wnoszone są do pomieszczeń z zewnątrz na podeszwach butów. Nie zastąpią one antypoślizgowe maty gumowe, ale są od nich o wiele bardziej estetyczne.

Swoją rolę tekstylne maty wewnętrzne będą najlepiej odgrywać, jeśli wykorzystasz je w parze z innymi wycieraczkami, tworząc w ten sposób ciąg czyszczący w strefie wejściowej. Maty stanowią uzupełnienie systemu składającego się z krat stalowych ocynkowanych ogniowo i wycieraczek z wkładem szczotkowym.

Szeroki wybór mat tekstylnych

W ofercie naszej firmy znajduje się wiele różnego rodzaju mat tekstylnych. Różnorodność propozycji pozwala na wybór odpowiednich wycieraczek materiałowych, najlepiej pasujących do wnętrza, w którym mają one zostać umieszczone. Są to takie maty tekstylne jak:

 • Maty Iron Horse – funkcjonalne wycieraczki absorpcyjne, sprawdzające się na końcu systemów czyszczących do osuszenia obuwia z nadmiaru wilgoci. Proponujemy rozwiązania o standardowych i niestandardowych wymiarach. Istnieje możliwość prania wodnego mat tekstylnych Iron Horse co jest niewątpliwym atutem. Wykonane one zostały z wykorzystaniem specjalnego podłoża, co zwiększa ich żywotność. To wycieraczki nowej generacji, w całości z włókna poliamidowego farbowanego w masie. Ich zaletą jest bezkierunkowość i niewielka grubość.
 • Maty wejściowe CORAL CLICK w formie płyt !!! NOWOŚĆ !!!. Montowane na zasadzie CLICK, co pozwala na ich prostą i szybką instalację. Mogą mieć one otwartą lub zamkniętą konstrukcję. Są to maty wejściowe tekstylne w płytach, będące elementem uniwersalnego systemu mat wejściowych, który możesz bez trudu dopasować do każdego wnętrza. Zostały one wykonane w 100 procentach z przetworzonego nylonu ECONYL®.
 • Supermaty – wycieraczki wewnętrzne, absorpcyjne, z podłożem antypoślizgowym w postaci szczelnej gumy nitrylowej z rantami. Przeznaczone są do wnętrz budynków i będą doskonałym uzupełnieniem wycieraczek zewnętrznych. Można je prać wodnie, co ułatwia utrzymanie ich w czystości i wydłuża żywotność. Supermaty zostały fabrycznie wykończone elastycznym, gumowym rantem. Wykonane są one w całości z włókna poliamidowego farbowanego w masie. Składają się z monofilamentów zdrapujących zabrudzenie z obuwia oraz z miękkiej przędzy zatrzymującej wilgoć i brud.
 • Maty Coral Classic – błyskawicznie wchłaniają wodę spływającą z butów użytkowników. Szybkoschnące maty wykonane są z regenerowanego nylonu ECONYL®, a ich podłoże to EVERFORT® PVC. Dzięki barwionym włóknom zachowują swoje parametry użytkowe i znakomity wygląd przez lata. Można je stosować w miejscach o wysokim natężeniu ruchu, w celu maksymalnego pochłaniania wilgoci i brudu.
 • Maty Coral Duo – doskonałe do wszystkich miejsc, w których pożądane jest maksymalne usunięcie brudu i wody z butów w możliwie jak najkrótszym czasie, na krótkim odcinku maty wejściowej. Zatrzymują one o 10 proc. więcej brudu już na pierwszych metrach w porównaniu do innych mat podłogowych. Ich podłoże to EVERFORT® PVC, a włókna paskowe wykonano z poliamidu i przetworzonego nylonu ECONYL®.
 • Maty Coral Go – przeznaczone do wszystkich rodzajów stref wejściowych. Znakomicie wchłaniają wilgoć i tzw. suchy brud. Wyprodukowane są z włókien poliamidowych, z podłożem EVERFORT® PVC.
 • Maty Coral Welcome – estetyczne maty czyszczące, z linearnym wzorem i dosyć wysokim runem. Nie przypominają one konwencjonalnych tekstylnych mat wejściowych. Są produktem w pełni wykonanym z przetworzonych włókien ECONYL®, dlatego są przyjazne środowisku. Podłoże podstawowe w matach Coral Welcome stanowi recyklat PET, czyli tworzywo z plastikowych butelek.
 • Maty Coral Bright – kolejny rodzaj mat tekstylnych z rodziny Coral, które nadają się do stref wejściowych. Dobrze pochłaniają one wilgoć i suchy brud. Dostępne są w rolkach lub w postaci mat w modułach, w 6 różnych kolorach.
 • Maty Coral Brush – maty tekstylne szczotkowe, pochłaniające wilgoć i suchy brud, cechujące się niemal jednobarwną kolorystyką. Produkowane są w 100 procentach z włókien z recyklingu ECONYL®.
 • Maty Monokolor – tekstylne, absorpcyjne, przeznaczone do każdego wnętrza. Można je prać i dzięki temu łatwo utrzymuje się je w czystości. Zostały wykonane z poliamidu, a ich podłoże to antypoślizgowa, szczelna guma nitrylowa z rantami. Nie ulegają one żadnym odkształceniom i charakteryzują się wysokim wchłanianiem wody i zanieczyszczeń stałych.
 • Maty Coral Luxe – zrobione są z wysokich włókien poliamidowych, na podłożu EVERFORT® PVC. Prezentują się elegancko i nie przypominają standardowych mat czyszczących. Przeznaczone są do wnętrz o lekkim i średnim natężeniu ruchu. Są miękkie i komfortowe w użytku, o bogatej teksturze.

Znając charakterystykę poszczególnych mat tekstylnych absorpcyjnych, znacznie łatwiej wybrać takie, które sprawdzą się w konkretnych wnętrzach.