Inne wykładziny specjalistyczne

W swojej ofercie Aximo.pl ma wiele różnego rodzaju wykładzin – dywanowych, kauczukowych, PCV, które są przeznaczone zarówno do użytku domowego, jak i w różnych obiektach komercyjnych czy budynkach użyteczności publicznej. W kategorii rozwiązań tego typu specjalistycznych pokryć podłogowych prezentujemy inne produkty, które mają określone zastosowanie. Nasze inne przemysłowe wykładziny specjalistyczne oferujemy wszystkim naszym klientom, którzy zainteresowani są tym, by pokryć nimi powierzchnię podłóg w różnego typu pomieszczeniach.

Wykładziny kauczukowe i nie tylko

Kauczuk na podłogę to wykładzina do zadań specjalnych !!!

Poszukujesz czegoś szczególnego – produktu, który będzie odpowiedni do wykończenia podłóg w określonych miejscach? Możemy Ci wiele zaproponować wśród produktów z kategorii wykładzin specjalistycznych. Inne przemysłowe wykładziny tego rodzaju obejmują przy tym produkty służące do pokrywania podłóg biurowych, hotelowych i restauracyjnych, ale też w zakładach przemysłowych czy w przetwórniach produktów spożywczych.

Kategoria ta obejmuje zatem:

  • wykładziny specjalistyczne przeznaczone do hal przemysłowych, warsztatów, zakładów produkcyjnych i przetwórni - tu niewątpliwym liderem są wykładziny kauczukowe zwane też gumolitem czy gumoleum
  • wykładziny hotelowe – do użytku w pokojach w hotelach, pensjonatach czy motelach, ale i w recepcji, w korytarzach oraz wszelkich częściach wspólnych;
  • wykładziny biurowe – idealne do pomieszczeń w biurowcach, szkołach, w urzędach i różnego rodzaju instytucjach;

Wykładziny specjalistyczne mają to do siebie, że spełniają specyficzne oczekiwania użytkowników. Mogą mieć i zwykle mają wyższą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Są odporne na zwiększoną częstotliwość chodzenia po nich oraz ścierania. Ponadto ich szczególne właściwości powodują, że z powodzeniem można ich używać do tłumienia hałasu i do zwiększania bezpieczeństwa pomieszczenia, co ma szczególne znaczenie w żłobkach czy w przedszkolach oraz klubach dla najmłodszych dzieci.

Wykładziny akustyczne

Dużą grupę produktów w ofercie zajmują wykładziny akustyczne. To produkty cechujące się dobrymi właściwościami akustycznymi. Przekłada się to automatycznie na znakomite tłumienie dźwięków uderzeniowych oraz naturalnych. Wszędzie tam, gdzie wymagane jest tłumienie hałasu i zachowanie możliwie największej ciszy, można stosować wykładziny akustyczne. Sprawdzą się one zatem w:

  • czytelniach,
  • bibliotekach,
  • pomieszczeniach biurowych, gdzie pracuje wiele osób,
  • w domach opieki społecznej, w szkołach itp.

Wykładziny ochronne

Wykładziny specjalistyczne to produkty w wielu przypadkach niszowe, czego najlepszym przykładem są wykładziny ochronne. Stanowią solidne zabezpieczenie do podłóg sportowych - w tym dla lakierowanych podłóg wykonanych z drewna albo specjalistycznych wykładzin sportowych z winylu. Można je zastosować tam, gdzie chwilowo lub przez jakiś czas podłoga jest intensywnie wykorzystywana, niekoniecznie zgodnie ze swoim przeznaczeniem np. imprezy pozasportowe, punkty szczepień, sale dla uchodźców, imprezy rozrywkowe typu: bale, studniówki etc. Wykładziny ochronne znajdą zastosowanie w salach gimnastycznych czy sportowych (użytek wewnątrz obiektów tylko), gdzie odbywają się inne, niezwiązane z uprawianiem różnych dyscyplin sportowych uroczystości oraz imprezy. Poza tym oferujemy wykładziny akustyczne i antypoślizgowe, które również jak najbardziej mogą znaleźć swoje zastosowanie w takich miejscach.

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z naszym biurem.